11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny - po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.
W naszym przedszkolu od najmłodszych lat kształtujemy postawy emocjonalnego przywiązania do ojczystego kraju, staramy się rozwijać pozytywne zachowania społeczne i cechy charakteru dobrego Polaka- patrioty, wpajając szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada z okazji Święta Niepodległości każda grupa odśpiewała (przygotowaną wcześniej) pieśń patriotyczną:
Dzieci recytowały wiersze patriotyczne oraz wspólnie (choć ze względu na wytyczne związane z Covid-19 oddzielnie) wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu, podczas której o godz.11.11 odśpiewaliśmy hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, przyjmując właściwą postawę „na baczność”. Wszystkie przedszkolaki tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych.
Dzień Niepodległości był bardzo uroczystym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.