Wizyta Mikołaja to bardzo ważny dzień w życiu każdego dziecka i jedna z najbardziej wyczekiwanych chwil w roku. W tym roku, dzięki gościnności Pani Dyrektor i pracowników Gminnego Ośrodka Kultury "Promyk" nasze przedszkolaki miały podwójną atrakcję. 5 grudnia wszystkie grupy spacerkiem udały się na ekologiczny spektakl edukacyjny o dwóch Kominiarzach, którzy uświadamiali nas o konieczności dbania o czyste powietrze i nie zaśmiecania komina dziwnymi rzeczami nienadającymi się do palenia w piecach np.: butelkami plastikowymi, gumiakami, szmatami i innymi odpadami. Wśród dziwnych rzeczy znalazły się także dwa bałwanki, które martwiły się jak przeczekać do następnej zimy, aby się nie roztopić. Znalazł się sposób, więc spektakl skończył się optymistyczną, wspólną piosenką. Poznaliśmy „pomocników” takich jak, Sroka,  Suseł, Sowa, Chomik i Krecik (wszystkie te są postaciami lalkowymi). Przedstawienie zrealizowaliśmy w ramach Programu profilaktyczno-Wychowawczego ze środków Gminy Wilkowice - dziękujemy! Po spektaklu pojawił się także wyczekiwany, tajemniczy gość - Mikołaj (z prawdziwą brodą), który przyniósł dzieciom prezenty. Były także piosenki i niespodzianki dla Mikołaja, co nawet zaskoczyło samego Mikołaja i powiedział, że chętnie przyjdzie znowu za rok.