Nasza grupa liczy 25 dzieci w wieku 4 i 5 lat. Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z coraz to większą radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań z kolegami i koleżankami. Podczas zajęć uczymy się wierszy, piosenek, chętnie malujemy, rysujemy i  lepimy. Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając bajek.

W grupie dzieci czteroletnich w każdym dniu tygodnia przeprowadza się jedno zajęcie obowiązkowe dla całej grupy. Czas trwania zajęć dydaktycznych w czterolatkach to 15 – 20 min. w zależności od stopnia zainteresowania dzieci i rodzaju zajęć. Po półroczu można prowadzić dwa zajęcia obowiązkowe, ale proporcjonalnie krótsze 2 x 15 min. Taka sytuacja sprzyja przemienności oddziaływań np. jedno zajęcie z przewagą ruchu drugie z przewaga działalności umysłowej. 5-latki realizują program przeznaczony dla tej grupy wiekowej.

„Możesz nauczyć się od swoich dzieci o wiele więcej, aniżeli one nauczą się od ciebie. Poprzez ciebie poznają świat, który już przeminął, Ty w nich natomiast odkrywasz świat, który właśnie się rodzi.”

Friedrich Rückert