Prosimy, by 19 listopada dzieci przyszły ubrane na niebiesko.

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej, np. 19 listopada. Prosimy, aby 19 listopada dzieci przyszły ubrane na niebiesko, byśmy mogli świętować rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przyłączymy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

https://unicef.pl/co-robimy/aktualnosci/dla-mediow/polscy-uczniowie-swietuja-miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-wspolnie-z-unicef