Każdego roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, Towarzystwo Patriotyczne Kresy może realizować misję wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich. Dzięki staraniom przedszkoli, szkół i placówek olbrzymia pomoc trafiła do dzieci z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Tegoroczna akcja, wzorem lat ubiegłych, obejmować będzie pomoc materialną dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie Rodakom mieszkających w obwodzie lwowskim na pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku od 8 do 16 listopada będziemy zbierać słodycze, przybory szkolne i dary żywnościowe.

Prosimy o wsparcie, aby każda grupa z naszego przedszkola przygotowała paczkę (reklamówkę), która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Kresach. Paczka powinna zawierać: książkę - lekturę dla dzieci lub młodzieży, zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, baton orzechowy/owocowy, ciastka zbożowe, dżem, żelki oraz kartkę z życzeniami świątecznymi  od dzieci/młodzieży przygotowujących paczkę.

Po zakończeniu zbiórki rzeczowej dary zostaną przewiezione do Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach, ul. Piastowska 44, 43-300 Bielsko-Biała wraz z potwierdzeniem udziału w akcji.

Wyrażamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych także i w tym roku będziemy mogli liczyć na Państwa wsparcie i zaangażowanie. Okażmy solidarność z naszymi Rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

                   

                   Ks. Ryszard Umański                                                                         Pan Tomasz Kowalik

 

Prezes Towarzystwa Patriotycznego KRESY                         Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej  
                   w Częstochowie                                                                    Kuratorium Oświaty w Katowicach 

oraz dyrekcja i nauczycielki naszego przedszkola