Dzięki Pani Izabeli – mamie Ignasia nasze przedszkolaki brały udział w bezpłatny warsztatach, których celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą. Po części teoretycznej o ekologii i roślinach, nastąpiła część praktyczna. Dzieciaki otrzymały rękawiczki, łopatki, konewki, doniczki, kolorowe kwiaty i zabrały się za sadzania kwiatków. Każde dziecko dostało swoją roślinkę i samodzielnie sadziło na rabacie, co sprawiło ogromną frajdę dla uczestników warsztatów. Na zakończenie przedszkolaki dostały jeszcze słodki poczęstunek i soczek.

Dwie Panie Agnieszki, Pani Justyna i Pani Izabela uświadamiały dzieci, że zieleń jest jednym z najważniejszych elementów towarzyszących życiu człowieka, spełnia bardzo wiele funkcji m.in. dzięki roślinom mamy tlen niezbędny do życia, rośliny oczyszczają powietrze, a tereny zielone są miejscem zabaw i wypoczynku i umożliwiają uprawianie sportów. Dziękujemy Mamusi Ignasia oraz Paniom z Leroy Merlin Polska za praktyczne i ciekawe warsztaty, a także wzbogacenie naszej rabatki w krzewy kwitnące, kwiaty i rośliny zielone.