Edukacja ekologiczna  jest nieodłącznym elementem procesu dydaktycznego w naszym przedszkolu. Przedszkolaki poznają środowisko społeczno-przyrodnicze i od najmłodszych lat wzmacniają poczucie odpowiedzialności za naszą planetę. Kształtując postawy ekologiczne chętnie włączamy się w działania mające na celu dbanie o otaczający nas świat. 20 kwietnia obchodziliśmy Zielony Międzynarodowy Dzień Ziemi. Była to okazja nie tylko do spotkania  i wspólnego świętowania, ale także utrwalenia podstawowych zasad ekologii, dbania o naszą planetę i racjonalnego wykorzystania jej zasobów. Przedszkolaki wraz z Super Piątką: Wyszkłolonym, Papa Pierem, Zmieszkiem, Plastiko-Metaliką oraz El Bio przypominały sobie zasady segregowania śmieci, prezentując wyuczone nawyki. 21 kwietnia Jeżyki, Ogniki, Smerfy i Chochliki wraz z nauczycielkami włączyły się w akcję #SprzątamyDlaPolski https://www.facebook.com/PPBystra/. Tego dnia każda grupa zasadziła wiosenne kwiaty na przedszkolnej rabacie i wyruszyła na „sprzątanie świata”. Najmłodsza grupa zadbała o ogród przedszkolny, natomiast starsze dzieci, oczywiście z zachowaniem zasad  bezpieczeństwa, wyruszyły na uliczki w okolicach przedszkola i park Juliana Fałata.