Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Dlatego w dniu 25.11.2022r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji, a przede wszystkim spotkały się z Kubusiem Puchatkiem (którym była Pani Dorotka:). Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię ich święta, odszukiwały przyjaciół Kubusia Puchatka, śpiewały piosenki o misiu oraz wykonywały prace plastyczne. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęsliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

21.11.2022r. nasze przedszkolaki występowały na scenie Bielskiego Centrum Kultury w Integracyjnym Widowisku Słowno-Muzycznym przygotowanym przez Stowarzyszenie #SerceDlaSerca z udziałem seniorów oraz podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypada 20 listopada na pamiątkę uchwalenia w 1989 roku „Konwencji o prawach dziecka”. Na mocy Konwencji dziecko ma niepodważalne prawo do nauki, rozwoju, wypoczynku i czasu wolnego.

Kochani,

Po raz kolejny chcemy wyłączyć się w akcję  Towarzystwa  Patriotycznego ”Kresy” https://tpkresy.pl/ i pomóc Polakom mieszkającym na Kresach Wschodnich,

a szczególnie Polakom na Ukrainie pogrążonej wojną mieszkającym w obwodzie lwowskim. W tym roku  polegać ona będzie na zbiórce słodyczy, nowych przyborów szkolnych oraz darów żywnościowych.

Serdecznie prosimy, aby w miarę możliwości grupa przedszkolna przygotowała paczkę (reklamówkę): zeszyt, kredki, plastelinę, mazaki, długopis, ołówek, czekoladę, cukierki, baton, ciastka, itp., która zostanie przekazana konkretnemu dziecku mieszkającemu na Ukrainie. Można również dołączyć życzenia i pozdrowienia. Zbiórka trwać będzie od 16.11.2022r. do 25.11.2022r. w każdej grupie, następnie zebrane dary zostaną zawiezione do Delegatury Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej. Jak co roku akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej

Wraz z Organizatorami akcji „Mikołaj na Kresach” gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję i przynieśli dary w zeszłym roku. Za Wasze wielkie serce i pamięć, 14 listopada dzieci i młodzież z Litwy dziękowały śpiewem i tańcem, by okazać swą wdzięczność.

Okażmy solidarność z naszymi rodakami, zwłaszcza w tym trudnym dla Nas wszystkich czasie.

.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Święto Niepodległości to idealna okazja do lekcji patriotyzmu i kształtowania u młodych obywateli świadomości narodowej.